Doprava:

Automobilem:
vyjíždí se obvykle z ČR v pátek večer, tak, aby byla příslušná Chorvatská marina (obvykle Split) "dobyta" v sobotu dopoledne, kdy se střídají posádky na lodi. V případě "skládaných" posádek z jednotlivců (typicky při kapitánských kurzech) se snažíme o domluvu na spolujízdě všech členů posádky. Zde lze konstatovat, že za uplynulá dvě desetiletí se nám ještě nestalo, aby takovýto způsob spolujízdy jakkoliv neklapnul. Solidarita a společný zájem zdá se funguje. Cestou vás neminou dálniční poplatky, zejména v Chorvatsku a od léta 2018 (kdy bude pravděpodobně těžší nalézt vhodnou objížďku) ani ve Slovinsku.

Autobusem, vlakem:
je několik dopravců (Jadranexpress, Flixbus, Yachtbus, Regiojet..), kteří vás za cenu zpáteční jízdenky cca 2.5–3.5 tis. Kč dopraví z ČR do příslušné Chorvatské mariny v sobotu ráno. Sezónu zahajují obvykle koncem května a končí koncem září. U společnosti Jadranexpress má Námořník.cz dohodnutou slevu 5 %.

Letecky:
do Splitu létá pravidelně od konce dubna do konce října z Prahy nejen v sobotu společnost SmartWings-je to pohodlné, rychlé, leč nelevné.