Jak se dostat na palubu?

Většina plaveb s Námořník.cz probíhá na naší vlastní plachetnici Bavaria 36 „Mala Tonka“, pro 7 osob+1 kapitán, z mariny ACI Split (HR). V případě, že z různých důvodů nelze využít pro plavbu „Malou Tonku“ (například je již obsazená, nebo je větší počet osob v posádce) tak jsem zde i od toho, abych pro vás vyhledal, objednal, zajistil, zkrátka vyřídil pronájem pro vás nejvhodnější jachty od prověřené charterové společnosti, včetně všech dalších formalit s tím souvisejících (maximální počet osob v posádce je pak 12 včetně kapitána). Zde bych zdůraznil důležitost dobrého výběru spolehlivé jachty a zejména spolehlivé a slušné charterové společnosti, pro eliminaci různých nepříjemných a pro neznalé neočekávaných situací, které můžou dovolenou na jachtě znepříjemnit (čas skutečného předání jachty, její technický stav, servis, reklamační řízení,..atd). Nejlevnější neznamená vždy nejhorší, opačně nejdražší neznamená vždy nejlepší. Kdo jezdí po moři již nějakou dobu, ví o čem píšu. Doporučuji vám proto výběr vhodné jachty se mnou alespoň konzultovat.

A jak se dostat na palubu? Variant a je více:

  1. Mala Tonka je volná. Máte svoji posádku v počtu 7 osob. Toto je ideální stav=zároveň nejnižší cena na osobu
  2. Mala Tonka je volná. Máte svoji posádku v menším počtu než 7 osob a není potřeba doplnit posádku. Pak je také vše jasné, jen vás to bude stát o něco více, než v případě 1). Vezměte prosím na vědomí, že ceny uvedené k jednotlivým termínům v podsekci Plavby 2024 jsou koncipovány za 1 osobu při plném obsazení jachty!
  3. Mala Tonka je volná. Máte svoji posádku v menším počtu než 7 osob a je potřeba doplnit posádku. V takovém případě se obvykle postupuje tak, že se také zajistí jachta a zbytek posádky se doplní v mezičase před vyplutím (vzpomenutím si na další přátele, formou inzerce, kapitán se přičiní..atd...)
  4. Mala Tonka není volná, nebo je počet osob v posádce vyšší než 7. V takovém případě vyhledáme jinou vhodnou jachtu
  5. Nemáte svoji posádku a rádi byste se sami připojili k některé z plaveb. V tomto a velmi častém případě mě kontaktujte, uveďte počet osob a zejména možné termíny pro účast. Je velká pravděpodobnost, že se „sejde“ více takovýchto „jedinců“ a složí se tak kompletní posádka